Nieuw-Zeeland staat bij veel mensen op hun bucketlist. Ik kan uit ervaring zeggen dat dit geheel onterecht is. Na zeven weken rondreizen door dit land snap ik echt niet waarom mensen hun geld uit willen geven aan een ticket naar de andere kant van de wereld. Nieuw-Zeeland was een grote teleurstelling. Ik geef je 10 redenen waarom je Nieuw-Zeeland beter van je bucketlist kunt schrappen.
Het is er dodelijk saai
Afgezien van gletsjers beklimmen, kajakken tussen de zeehonden, walvissen spotten, wandelen over vulkanen, varen door fjorden, surfen op zee en abseilen in grotten valt er gewoon niet zo veel te beleven in Nieuw-Zeeland.
Veel te weinig verkeer op de wegen
De wegen in Nieuw-Zeeland liggen er vaak maar verlaten bij. Vooral op het Zuidereiland kun je soms uren rondrijden (door adembenemende landschappen) zonder andere auto’s tegen te komen. Hoe saai is dat? Je staat toch veel liever gezellig met je medeweggebruikers uren in de file?
Een kustlijn van duizenden kilometers
Nieuw-Zeeland bestaat uit twee eilanden en dat betekent kilometers aan kustlijn. Maar liefst ruim 15.000 kilometer om precies te zijn. Van ruige kustlijnen met grillige rotsen tot parelwitte stranden. Kom je te dicht in de buurt van de zee, dan loop je het risico om nat te worden. Om over dat vervelende zand op de stranden nog maar te zwijgen. En wat dacht je van die schitterende schelpen die overal in de weg liggen? Mij niet gezien.
Je wordt continu lastig gevallen door behulpzame mensen
Kiwi’s (geen fruit, maar de inwoners van Nieuw-Zeeland) zijn ontzettend vriendelijk, gastvrij en laid back. Als je er als toerist ook maar een beetje verdwaald uitziet, komen ze al op je af om te vragen of je hulp nodig hebt. Heel vervelend die behulpzaamheid.
Dieren die in de weg lopen of zwemmen
Tijdens een boottocht kan het zomaar gebeuren dat er dolfijnen of walvissen in de weg zwemmen, op de weg moet je oppassen voor overstekende pinguïns en op het strand loop je de kans om tegen een zeeleeuw op te botsen. En wat dacht je van al die schapen? Nieuw-Zeeland telt meer schapen dan inwoners. Heel storend allemaal.
Het is er levensgevaarlijk
Kiwi’s zijn gek op extreme sporten en andere gevaarlijke bezigheden. Vooral de stad Queenstown op het Zuidereiland is een walhalla voor adrenaline junkies. Je kunt in deze schitterende omgeving bijvoorbeeld terecht om te skydiven, bungeejumpen, paragliden, white water raften of voor een helikoptervlucht. Levensgevaarlijk natuurlijk en de kans op avontuur is veel te groot.
Je kunt geconfronteerd worden met de All Blacks
All Blacks is de bijnaam van het nationale rugbyteam. Dé trots van Nieuw-Zeeland. Het kan zomaar gebeuren dat er toevallig een wedstrijd van de All Blacks op televisie wordt uitgezonden, als je een bar inloopt. Dat moet je niet willen! Vijftien stoere, gespierde mannen die vechten om een bal en voor de wedstrijd ook nog eens een belachelijk dansje doen. De Haka (de rituele krijgsdans van de Maori) is zo passé. Waarom zou je de bijzondere cultuur van de inheemse inwoners van Nieuw-Zeeland in ere willen houden? Daar zit niemand op te wachten.
In restaurants geven ze je ongevraagd een doggybag mee
In Nederland heerst er een taboe op: maar als je in Nieuw-Zeeland je bord niet leeg eet in een restaurant, is de kans groot dat je ongevraagd een doggybag meekrijgt. Gênant! Waarom zou je voedselverspilling tegen willen gaan?
De ongerepte natuur is verbluffend
Dit klinkt je misschien als muziek in de oren, maar na een bezoek aan Nieuw-Zeeland ben je voorgoed verpest. Natuurlijk vind je in meer landen ongerept natuurschoon, maar nergens is de natuur zo afwisselend op een relatief klein oppervlakte. Imposante vulkanen, spuitende geisers, ongerepte regenwouden, azuurblauwe meren, besneeuwde bergtoppen, ruige kustlijnen, fjorden en gletsjers…. you name it, New Zealand got it! Waarom zou je maar één land bezoeken om al dit natuurgeweld te bewonderen?
Nieuw-Zeeland is te fotogeniek
Al die ongerepte landschappen en schitterende kustlijnen wil je natuurlijk wel vastleggen op de gevoelige plaat. Dit kost je niet alleen veel tijd, maar ook veel geheugen op je camera. Voor een rondreis door Nieuw-Zeeland ben je dus genoodzaakt een extra geheugenkaartje aan te schaffen. Wat een gedoe weer.
Kortom, Nieuw-Zeeland is dus één groot drama. Heb ik je kunnen overtuigen om dit land van je bucketlist te schrappen?
Wat een toestand zeg daar in Nieuw Zeeland…. je had me bijna overgehaald.
Maar nee, hij is toch op m’n bucketlist blijven staan hihi 😀
Haha, jammer dat ik niet heb kunnen overtuigen 😉
. ik weet er alles van . koester nog steeds mijn foto,s van dit geweldige land . heb zowel het zuider en het noordereiland gezien . en de bevolking is inderdaad heel gastvriendelijk .Ben er 3 maanden geweest ,
was vooraf gewaarschuwd voor de douane . nergens voor nodig , houdt je aan de regels van het land en ze zijn uiterst vriendelijk. heel anders dan bij hun oosterburen . NZ is een echte aanrader en de vlucht erheen is redelijk te noemen qua prijs . Wel vliegen via Dubay .
Ow dit klinkt inderdaad vervelend. Ik schrap hem direct van mijn bucketlist,gespierde mannen, wit zand en wilde dieren…mij niet gezien! Haha geweldig stukje dit, leuk geschreven!
Dank je! Nee, he? Gespierde mannen, wit zand en wilde dieren..daar zit toch niemand op te wachten!?
Hahaha echt ik zou bijna niet meer willen 😉 Maar ik hoop toch dat ik ooit het risico kan nemen 😉
Haha, weet je het wel zeker? Het risico op ellende is groot 😉
Jammer, niet gelukt. Nog steeds op de lijst
Dan moet je het zelf maar weten, maar zeg niet dat ik je niet gewaarschuwd heb 😉
Goed, ik zal er (op dit moment) zeker niet naartoe gaan… maar niet om bovenstaande redenen… maar omdat onze oudste dochter Zuid-Afrika al heeeeeel ver vliegen vond 😉 Leuk artikel, gave foto’s!
Dank je. Snap ik! Dat is ook meteen het enige echte nadeel..dat het zo ver vliegen is (en de tickets dus niet echt goedkoop zijn). Erg jammer, want anders zou ik er het liefst elk jaar heen gaan.
Haha leuk stukje! Helaas, Nieuw Zeeland staat nog steeds op mijn wensenlijstje.. Voor later dan. Misschien als ik met pensioen ga ofzo. Ik ga toch niet het risico lopen teleurgesteld te worden door alle landen die ik daarna bezoek? 😉
Precies! Ik zou het zo lang mogelijk uitstellen als ik jou was 😉
Ik denk dat een extra geheugenkaartje best nog ergens in de bagage gestopt kan worden. Nieuw Zeeland blijft nog fijn op mijn lijstje staan, ondanks je dappere poging om het af te raden 🙂
Jammer, dat ik ook jou niet heb weten te overtuigen 😉
Haha, nou! Ik voeg er nog aan toe dat het heel vervelend is dat de muffins er zo groot zijn. En dat er af en toe orka’s de haven van Wellington binnen zwemmen, pff… Toch maar goed dat ik mijn plan om naar Wellington te verhuizen destijds heb laten varen en in Duitsland geland ben 🙂
Die orka’s in de haven van Wellington heb ik gelukkig gemist. Wat een ellende! En die muffins..caloriebommen waar niemand op zit te wachten. Net als die heerlijke carrotcake die overal te koop is. Snap dat je niet naar Nieuw-Zeeland bent verhuisd.
Ben er twee keer geweest en je hebt helemaal gelijk…. wat een land.
Ben blij dat iemand het met mij eens is!
Hilarisch geschreven! Geweldig.
Thanks!
Wow ziet er prachtig uit! Fijn dat je ondanks dat je het niets vond de 7 weken hebt kunnen volhouden pffff 😉
Ik heb het wel echt enorm zwaar gehad die zeven weken 😉
Nou je hebt het bereikt hoor. Nieuw Zeeland blijft nu definitief op mijn lijstje staan. Samen met nog meer gezelschap 😛
Leuk artikel!
Haha, dank je!
Haha, geniaal, dit artikel! Ik betwijfel echter of het je is gelukt om Nieuw-Zeeland van bucketlists af te krijgen 😉
Haha, nee de meeste mensen blijven toch een beetje eigenwijs 😉
Ik zag de titel en werd echt een beetje pissed lol.
heb er drie maanden rond getrokken en dacht echt die is helemaal niet goed bij haar hoofd.
tot ik een paar zinnen had gelezen en de humor er van begon in te zien.
Super leuk geschreven en ja het is een enorm verslavend land. Ik zou zo graag weer terug willen en dat gaat ook zeker gebeuren.
top artikel..
Haha, dat was nou precies de bedoeling..mensen op het verkeerde been zetten, want je kunt toch eigenlijk niet niet verliefd op Nieuw-Zeeland worden? 🙂
wij gaan het in 2017 proberen en nemen 3 maanden. Dan hebben we dat maar weer gehad….of gaan we er dan elk jaar heen? Dat zou wel erg zijn!
3 maanden? Pfff…weet waar je aan begint 😉 (toch heel veel plezier gewenst)
Ik waag het er toch maar op, sta niet graag in de file..greetz, Frankie Boel, Unevieenquercy, Frankrijk
We kunnen misschien samen plannen maken?
Sterkte dan maar! 😉
Ik wil er niet 1 keer naar toe maar wel 2 of 3 keer als het kan!
Dat klinkt wel heel optimistisch na al die ellende die ik beschreven heb. Maar eerlijk..ik zou het liefst ook elk jaar naar Nieuw-Zeeland gaan. Alleen jammer dat het zo ver weg ligt, dat is dan ook het enige echte nadeel.
Wat grappig, ik heb een tijdje terug een vergelijkbare blog geschreven over Nieuw Zeeland op deze manier 🙂 Wilde er binnenkort nog eens eentje schrijven over een andere bestemming. Vond het wel een grappige manier. Eens een keer wat anders!
Oh..die blog heb ik gemist. Wilde er natuurlijk niet vandoor gaan met jouw idee. Het is inderdaad een grappige insteek, vooral bij landen waar je altijd alleen maar positieve verhalen over hoort. Ik ga straks ook even op je blog spieken.
Ik moet zeggen dat ik heel verbaasd was, toen ik de titel las! Maar al lezende moest ik heel erg om je lachen, leuk artikel en sorry, zelfs jij krijgt nieuw zeeland niet van mijn bucketlist af, hihi
Ahh, jammer! Weer niet gelukt 😉
Rust, natuur en fotogeniek… bah, daar wil toch niemand meer naar toe? Het is jammer dat het zo ver vliegen is en daardoor ook direct een dure bestemming maar ik zou er zeker graag eens naar toe gaan.
Helaas…faliekant mislukt maar goede poging 😉 . Nieuw Zeeland staat nog steeds op nummer 1 op mijn buckitlist. Helaas is het niet om de hoek en zijn de vliegtickets zo duur.
Ahh, jammer! Maar even serieus… ik baal er ook zo ontzettend van dat het niet om de hoek ligt 🙁
Tja, twijfels twijfels…….
Maar al geboekt. We gaan ervaren of je gelijk hebt
Ik wilde je beweringen checken. Na de eerste keer was ik nog niet helemaal overtuigd, maar na de tweede keer wist ik het zeker! Het is van mijn bucketlist weg en het staat nu nummer op de emigratielijst.
Ik ben het volledig eens met je titel. Waarom naar de andere kant van de wereld reizen, om dit alles snel snel in enkele weken tijd te consumeren? Ik wil niet zeuren, het is zeker fantastisch, MAAR… in Europa kan je dit alles minstens even spectaculair (understatement!) meemaken, én je hebt een heel mensenleven om ervan te genieten!!!
. ik weet er alles van . koester nog steeds mijn foto,s van dit geweldige land . heb zowel het zuider en het noordereiland gezien . en de bevolking is inderdaad heel gastvriendelijk .Ben er 3 maanden geweest ,
was vooraf gewaarschuwd voor de douane . nergens voor nodig , houdt je aan de regels van het land en ze zijn uiterst vriendelijk. heel anders dan bij hun oosterburen . NZ is een echte aanrader en de vlucht erheen is redelijk te noemen qua prijs . Wel vliegen via Dubay .
Nou het klinkt allemaal afgrijselijk…
Wat een geweldig verhaal, onwijs leuk om te lezen 🙂
Wij gaan met de hele familie volgend jaar emigreren en voor iedereen die deze afgrijselijke ervaring toch wel eens van dichtbij wil meemaken, en het op de rug van een paard wil ervaren, kom gerust langs! Voor een zak drop ben ik je tourguide! Waimak River Riding Centre
Wat gaaf dat jullie volgend jaar gaan emigreren. Heel veel plezier en geluk gewenst in Nieuw-Zeeland.